Březen 2015

Zima??

31. března 2015 v 15:39 | Coconutie
Asi jste si všichni všimli jak to venku vypadá. Nejsem žádná Nova, abych tady předpovídala počasí, ale nechápu ti lidi. Jeden den říkají jak týden bude slunečný a pak kroupy, prší, sněží. Nevím jestli si ty roční období náhodou nezpletli kdy co má být. V zimě bylo teplo a v celku pěkně, a dneska venku snežilo. Really? Ja chci teploučko :D nejlépe léto. To teď ještě můžu vytáhnout zimní kabát i boty. Dneska jsem si do školy vzala legíny a myslela jsem že umřu. Neskutečně mi mrzly nohy. A to když jsem přišla domu ze školy jsme byla úplně mokrá. Ujetý to je. Předpověď počasí na další týden zní: "Bude zima a pršet, dokud se příroda nevzpamatuje." Ale taky musíme přihlídnout k tomu, že začíná apríl, ja budu mít narozeniny!! :D ano, musela jsem to sdělit. Tak všem přeju hodně štěstí při neumrznutí.

Překulení

28. března 2015 v 23:28 | Coconutie
Tak jo dneska se nám bude měnit čas na letní. To se všichni zase málo vyspíme :D ale zase si užijeme den, můžeme chodit ven a na diskotéky. Ja mám radši když je všechno hezky stejné, nic delší ani kratší. Spíme a jsme venku stejně dlouho. Já už se na léto těším, protože si ho mám v plánu pořádně užit :D ale ještě furt tvrdnu ve škole, jak únavné. Neustále nějaké testy, nemůžou nam dát pokoj..kdyžtak přemýšlím, vůbec nevím co dělá tady a v tuhle hodinu. Chci se pořádně vyspat, ale místo toho tady v půl 12 v noci píšu velmi zajímavý článek o tom, jak málo budeme spát. No není to ironické :D tak já letím a všem přeju dobrou noc ZzZzZz...

Máj

24. března 2015 v 19:38 | Coconutie
Za měsíc a týden tady máme Máj. Je to sice dlouho, ale je to takoví druhý valentýn. Zamilovaní se mají políbit pod rozkvetlou třešní, aby dívka neuschla. A stavění májek na vesnicích a menších městech.


A s tím mě napadla i známá báseň

Máj- Karel Hynek Mácha


Byl pozdní večer - první máj -
večerní máj - byl lásky čas.
Hrdliččin zval ku lásce hlas,
kde borový zaváněl háj.
O lásce šeptal tichý mech;
květoucí strom lhal lásky žel,
svou lásku slavík růži pěl,
růžinu jevil vonný vzdech.
Jezero hladké v křovích stinných
zvučelo temně tajný bol,
břeh je objímal kol a kol;
a slunce jasná světů jiných
bloudila blankytnými pásky,
planoucí tam co slzy lásky.

Ouplné lůny krásná tvář -
tak bledě jasná, jasně bledá,
jak milence milenka hledá -
ve růžovou vzplanula zář;
na vodách obrazy své zřela
a sama k sobě láskou mřela.
Dál blyštil bledý dvorů stín,
jenž k sobě šly vzdy blíž a blíž,
jak v objetí by níž a níž
se vinuly v soumraku klín,
až posléze šerem v jedno splynou.
S nimi se stromy k stromům vinou. -

Co bude dál?

24. března 2015 v 19:09 | Coconut

"CO BUDE ZA 300 let?"


Co bude za 300, 400 let? Některé to možná nezajímá, ale mě jo. Ne že bych chtěla začít jezdit autem na solární pohon nebo brát elektřínu z větru, ale zajímá mě co bude se zemí, až dojde uhlí, nebude zemní plyn nebo až se vyčerpá všechna ropa. Ano asi to bude za hodně dlouhou dobu ale zamyslete se nad tím. Aspoň chvilku. Už jednou se něco podobného stalo. A to před několika miliony let, kdy vyhynuli obří ještěři, nebo-li dinosauři. Ano oni asi nebrali ropu ani zemní plyn, že ano, ale stalo se něco co otřáslo celou planetou. Nebo co se stale se všemi odpadky? Teď jsou obří skládky, ale za několik let? Nebudeme moci neustále jen skladovat a skladovat.
Už teď jsou v oceánech ostrovy, které jsou jenom z odpadků a myslím, že by nikdo na něm nechtěl žít. Když se to začne pálit bude smrad a bude to mít dopadek na zdraví lidí, zvířat i rostlin. Všichni jsme v jednom velkém začarovaném kruhu. Já normálně nad takovými věcmi nepřemýšlím, ale vždycky, když jednou za ten týden napíšu "téma týdne" připadám si jako, jako nějaký pochodující ekolog. Nevím proč, ale vždycky to směřuje k tomu jak je Země znečištěná. Říkáte si "Za 100 nebo 300 let tu nebudu, mě to může být jedno.", ale ne, vy tu nebudete, ale děti vašich dětí a děti dětí vašich děti atd..ano. To ony zažijí tu skázu, kdy nebude nic jako před stovkami let. "Co bude dál?" To vám nikdo nemůže říct přesně. Všichni říkají jak Země špatně skončí, ale co když ne?
.......................................................................................................................................................................

Co když svět bude za 500 let stejný jako teď? Nebo ještě lepší? To vám nikdo nemůže říct. Technika jde dopředu. Jsou solární panely, elektrárny a všelijaké vynálézy, které šetří životní prostředí. Sice pořád jsou auta nebo autobusy, které znečíšťují prostředí, ale jak víte, že za 10, 20 nebo 50 let auta nebudou jezdit například na elektřínu. Nebo na kukuřici? Nevíte. Nikdo to neví, takže ať nám ve školách neříkají, že za 100 let budeme bez ropy, zemního plynu nebo uhlí. Učitelé nejsou žádní vědci, můžou mít pouze svůj názor. Já taky nikoho neučím, že za 50 let Země nevybouhne a budeme mrtví, ale myslím si že ne. S tím jak věda a technologie jdou dopředu budou budoucí lidi jezdít v autech třeba na tu kukuřici. "Je jen na nás, jak si budoucnost uděláme"

NEBOJaro, Spring nebo Frühling?

23. března 2015 v 17:27 | Coconut
Jaro už je tady. Už 2 dny. Noci jsou kratší zatímco dny jsou delší.
Ptáci se vracejí, květiny a stromy se začínají probouzet a všechno se začína zelenat.
Teda takhle by to mělo být. Když já se podívám z okna vidím jen pozůstatky trávy, všude jen bahno. Já si jaro představuju, že
všechno začíná kvést, ptáci ráno když jdu do školy zpívají a ve vlasech mám jarní vánek. Plno květů a vůně jara. Říká se, že sněženky a bledule jsou první květiny jara, ale někdy mi to ani nepříjde. Když si řeknete "Jaro". Co to ve vás probouzí? Ve mě nic moc, ale taková angličtina "Spring". To mi příjde jako hezké slovo. Jde v tom cítit ta nově nebitá energie, ta radost, štěstí a všechno co by k jaru mělo patřit. A němčina? Frühling? No radši nemluvím. K jaru si představím velikonoce, barvení vajček, pomlázky a květiny.


Modernizace

22. března 2015 v 12:37 | Coconut
Všichni jsme si už zvykli, že jsou čím dál více moderní telefony, notebooky nebo televize. Oblečení, boty. Dneska jem se dívala na televizi na Sněhurku. Čekala jsem, že to bude jako vždycky. Místo sněhurky zabije srnku a potom královna dá Sněhurce jablko a nakonec ji probudí princ. Ale ne, ono to bylo jinak. Neví jestli to bylo tím, že to bylo německé (Schneewittchen), ale rozhodně to bylo jiné. Prvně sněhurka umřela na to, že ji královna dala pásek, který ji udusil. Po druhé ji darovala otrávený hřeben a až nakonec otrávené jablko. A neprobudil ji princ, ale to, že jeden z trpaslíku zakopl a málem mu rakev spadla. Trochu mě mrzelo, že to nebyla typická pohádka. Modernizace už je všude. I v pohádkách (Sněhurka nebo Moderní Popelka). Ta místo střevíčku ztratila mobil. :D

Narozeniny

21. března 2015 v 19:51 | Coconut
Dnes slaví moje oblíbená zpěvačka a herečka své narozeniny. Chtěla bych ji popřát všechno nejlepší k jejím 18. narozeninám. Takže "Todo el mejor para su 18 cumpleannos Tinita" asi ji budete znát spíš pod jménem Violetta nebo-li Martina Stoessel. Španělská herečka a zpěvačka.


Vem mě do kostela

21. března 2015 v 19:45 | Coconut
... tak tohle zpívá Hozier ve své písničce "Take me to church". Pokud jste si ho představovali jako nějaké vysoké kratkovlasého kluka, tak jste na omylu. Vysoký sice je, ale má dlouhé tmavé vlasy a nevypada na svých 24 let.

Ellie Goulding

21. března 2015 v 19:37 | Coconut
Myslím, že každý už slyšel písniču od Ellie, která patří k filmy 50 odstínu šedi. Jmenuje se "Love me like you do" což v překladu je "Miluj mě, jak to děláš ty"


Mít či být?

21. března 2015 v 19:27 | Coconut
Být sama sebou nebo nebýt? Mít příliš sebevědomí nebo ne? Většina holek není sama sebou a toho seběvědomí má moc nebo žadné, a proto se chová namyšleně. Ale ono to není jenom v holkách, ale i v klukách. Kluci když jsou sami sebou jsou fájn, protože se choají hezky a mile. Potom se dostano do společnosti jiných kluků a jsou jiní. Určitě to každý zná. Hezky si povídáš se svoji kamoškou nebo kamošek a pak píjde jejich známý a je to. Nechápu to. Někdy přemýšlím, že na sřední nebo vysoké to je jiné. Myslím, že ta výška už jo, ale nevim nevim.