Co bude dál?

24. března 2015 v 19:09 | Coconut

"CO BUDE ZA 300 let?"


Co bude za 300, 400 let? Některé to možná nezajímá, ale mě jo. Ne že bych chtěla začít jezdit autem na solární pohon nebo brát elektřínu z větru, ale zajímá mě co bude se zemí, až dojde uhlí, nebude zemní plyn nebo až se vyčerpá všechna ropa. Ano asi to bude za hodně dlouhou dobu ale zamyslete se nad tím. Aspoň chvilku. Už jednou se něco podobného stalo. A to před několika miliony let, kdy vyhynuli obří ještěři, nebo-li dinosauři. Ano oni asi nebrali ropu ani zemní plyn, že ano, ale stalo se něco co otřáslo celou planetou. Nebo co se stale se všemi odpadky? Teď jsou obří skládky, ale za několik let? Nebudeme moci neustále jen skladovat a skladovat.
Už teď jsou v oceánech ostrovy, které jsou jenom z odpadků a myslím, že by nikdo na něm nechtěl žít. Když se to začne pálit bude smrad a bude to mít dopadek na zdraví lidí, zvířat i rostlin. Všichni jsme v jednom velkém začarovaném kruhu. Já normálně nad takovými věcmi nepřemýšlím, ale vždycky, když jednou za ten týden napíšu "téma týdne" připadám si jako, jako nějaký pochodující ekolog. Nevím proč, ale vždycky to směřuje k tomu jak je Země znečištěná. Říkáte si "Za 100 nebo 300 let tu nebudu, mě to může být jedno.", ale ne, vy tu nebudete, ale děti vašich dětí a děti dětí vašich děti atd..ano. To ony zažijí tu skázu, kdy nebude nic jako před stovkami let. "Co bude dál?" To vám nikdo nemůže říct přesně. Všichni říkají jak Země špatně skončí, ale co když ne?
.......................................................................................................................................................................

Co když svět bude za 500 let stejný jako teď? Nebo ještě lepší? To vám nikdo nemůže říct. Technika jde dopředu. Jsou solární panely, elektrárny a všelijaké vynálézy, které šetří životní prostředí. Sice pořád jsou auta nebo autobusy, které znečíšťují prostředí, ale jak víte, že za 10, 20 nebo 50 let auta nebudou jezdit například na elektřínu. Nebo na kukuřici? Nevíte. Nikdo to neví, takže ať nám ve školách neříkají, že za 100 let budeme bez ropy, zemního plynu nebo uhlí. Učitelé nejsou žádní vědci, můžou mít pouze svůj názor. Já taky nikoho neučím, že za 50 let Země nevybouhne a budeme mrtví, ale myslím si že ne. S tím jak věda a technologie jdou dopředu budou budoucí lidi jezdít v autech třeba na tu kukuřici. "Je jen na nás, jak si budoucnost uděláme"

NEBO


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co myslíš, že se stane za 200 nebo 300 let?

Nic se nezmění 0% (0)
Země bude na pokraji zničení 100% (1)
Všechno bude modernější a lepší 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama